elastic blog

Categories


elastic blog

2018: klienci, nowy zespół, nagrody, wydarzenia

Elastic Cloud Solutions podsumowuje sukcesy minionego roku

Marta RogalewskaMarta Rogalewska
English version available

Na początku 2018 roku Elastic Cloud Solutions była niewielkim, kilkuosobowym startupem. Dziś ich narzędzie jest określane mianem jednego z najlepszych intranetów na świecie. Korzysta z niego już 200 tysięcy użytkowników. Firma podsumowała wydarzenia ostatnich 12 miesięcy i przebytą dotąd drogę do biznesowego sukcesu.

Stworzyć produkt, podbić świat
Młoda firma wyrosła na bazie wieloletniego doświadczenia swoich założycieli, Łukasza Skłodowskiego i Grzegorza Ciwoniuka. Mieli już za sobą dziesiątki wdrożeń dedykowanych systemów, które poprawiały komunikację w dużych firmach. W ich głowach zrodziła się wizja platformy idealnej. Wdrażanej szybko, przyjaznej w obsłudze, pięknie zaprojektowanej.
Stworzony przez nich system, Elastic Workplace, szybko osiągnął rentowność. Mały, białostocki zespół zaczął dynamicznie rosnąć i pozyskał klientów w 40 krajach świata. Marka Elastic Workplace jest dziś wymieniana wśród najbardziej znanych dostawców tego typu oprogramowania.

"Poprzedni rok był dla nas czasem wytężonej pracy nad produktem i pierwszymi dużymi wdrożeniami. Zadowoleni klienci byli największym dowodem, na to, że Elastic Workplace jest świetnym narzędziem. Ale wciąż mieliśmy – zresztą do dziś mamy – mnóstwo pomysłów na jego usprawnienie."
— podsumowuje Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions.


Obsypany nagrodami

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze wyróżnienia, które przyniosły Elastic Cloud Solutions rozgłos. W 2018 roku platforma otrzymała m.in. międzynarodową nagrodę “Best Intranet Design” przyznaną przez Nielsen Norman Group (za wdrożenie dla PKP Energetyka), została okrzyknięta polskim Startupem Roku, wygrała konkurs Top Startup Polski Wschodniej i tytuł najbardziej innowacyjnej firmy województwa podlaskiego. Wyróżniono ją także w akcji PwC “Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za skuteczne pozyskiwanie klientów zagranicznych. Historię startupu przywoływały wielokrotnie media tj. Rzeczpospolita, Mam Biznes, CXO, TVP.


Cyfrowe miejsce pracy nie tylko dla największych

Nie był to jednak czas by osiąść na laurach. Liczba zapytań rosła, a do klientów Elastic Cloud Solutions dołączały kolejne duże organizacje. W ciągu kilku miesięcy na wdrożenie Elastic Workplace zdecydowały się firmy z sektora energetycznego (np. PGNIG), mediowego (Grupa Onet-Ringier Axel Springer Polska), czy finansowego (eurobank, PKO Bank Polski, niemiecki DVAG zatrudniający niemal 40 000 pracowników). Białostocki zespół rósł z miesiąca na miesiąc by nadążyć za zapotrzebowaniem rynku. Pojawili się nowi specjaliści udoskonalający produkt, a także działy koordynujące badania i rozwój, wdrożenie innowacji, marketing, administrację.


Być częścią społeczności

Ważną misją firmy stało się wspieranie społeczności związanych z nowymi technologiami oraz udział zespołu w wydarzeniach branżowych. Była partnerem European SharePoint, Office365 & Azure Conference w Kopenhadze, wzięła udział w Polskiej Wystawie Gospodarczej,  European Collaboration Summit w Moguncji, w targach Nowy Przemysł Expo.

Pojawiła się w finale CEE Released na GPW w Warszawie, na Impact’18 w Krakowie, InfoShare w Gdańsku. Dzieliła się swoimi doświadczeniami na Cloud Expert Forum, w trakcie TweetUpMPIT w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii i na spotkaniu z cyklu Startupy w Pałacu z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy. Została także zaproszona do prestiżowych programów akceleracyjnych takich jak Startberry (wspieranego przez Senfino, Microsoft i EY), czy MIT Enterprise Forum Poland (realizowanego z PKO BP).


Noworoczne postanowienia

Zapytani o plany na przyszłość, założyciele Elastic Cloud Solutions zgodnie odpowiadają, że najważniejszym priorytetem będzie niezmiennie skalowanie produktu.

"Skupiamy się na dalszym rozwoju naszej usługi SaaS, dzięki której platforma Elastic Workplace może być wdrażana jeszcze szybciej, właściwie bez względu na lokalizację, czy wielkość firmy klienta. Powstają też nowe funkcjonalności, zwiększa się rola sztucznej inteligencji, nieustannie pracujemy nad jeszcze lepszą użytecznością. Wszystko po to, by codzienna praca naszych użytkowników była coraz łatwiejsza i przyjemniejsza."
— tłumaczy Grzegorz Ciwoniuk, CTO Elastic Cloud Solutions.
ECS na GPW w Warszawie

_____

Dodatkowych informacji udziela Marta Rogalewska (+48) 601 321 443, marta.rogalewska@elastic365.com