elastic blog

Categories


Elastic Cloud Solutions rośnie!

Grzegorz CiwoniukGrzegorz Ciwoniuk

Zespół Elastic Cloud Solutions pozyskał kolejnego specjalistę. Do twórców jednego z najlepszych systemów intranetowych na świecie dołączył dr inż. Paweł Tadejko, który obejmie stanowisko Head of Research and Development.

Polski start-up rozwija się bardzo dynamicznie napędzany biznesową ekspansją zagraniczną, nagrodami i pozytywną reakcją rynku. Zapowiada dalszą, jeszcze bardziej intensywną rozbudowę swoich produktów, opartą na badaniach, zaawansowanej analityce przepływu wiedzy w organizacjach, potrzeb użytkowników i procesów wewnątrz firm.

Know-how świata nauki i biznesu

Na czele działu prac badawczo-rozwojowych stanął doświadczony architekt rozwiązań IT dr inż. Paweł Tadejko. Znany między innymi ze swojego wkładu w integrację podlaskiego środowiska naukowego z przedsięwzięciami komercyjnymi i z firmami z sektora ICT. Realizował duże projekty zarówno dla biznesu jak i dla administracji (m.in. dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy Ministerstwa Zdrowia). Specjalizuje się w tworzeniu architektury zorientowanej na usługi (SOA) oraz projektowaniu i analizie usług SaaS (oprogramowania udostępnianego jako usługa on-line).

Zajmuje się też tematyką sztucznej inteligencji, projektów SmartCity i wdrożeń rozwiązań e-Health. Jest twórcą i kierownikiem innowacyjnych kierunków studiów podyplomowych Politechniki Białostockiej, które skupiają się na rozpowszechnianiu aktualnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z nowymi technologiami.

"W rozwoju produktów stawiamy duży nacisk na R&D. Zależy nam, by nie tylko spełniały oczekiwania naszych klientów, ale też wyznaczały nową jakość systemów tego typu"
— komentuje Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions

Zespół gotowy na więcej

Rozbudowa działu Research and Development to zaledwie jeden z etapów wzrostu firmy. Elastic Cloud Solutions jeszcze w tym roku planuje intensywne rekrutacje i pozyskanie kolejnych doświadczonych specjalistów, którzy wesprą dalszy rozwój docenionego w kraju i zagranicą systemu Elastic Workplace.

"Cieszymy się, że nasz projekt wzbudza zainteresowanie branży i przyciąga tej klasy specjalistów"
— dodaje Grzegorz Ciwoniuk, CTO Elastic Cloud Solutions

_____

O Elastic Cloud Solutions

Elastic Cloud Solutions dostarcza zestaw gotowych rozwiązań z obszaru Digital Workplace, które usprawniają komunikację, zarządzanie wiedzą i produktywność w firmach, dzięki zastosowaniu technologii mobilnych, IoT oraz sztucznej inteligencji. Z aplikacji Elastic Cloud Solutions korzysta już ponad 150 000 użytkowników na całym świecie.

Zespół Elastic Cloud Solutions przez ostatnich kilka lat pracował dla największych organizacji w Polsce i na świecie, pomagając im przy tworzeniu rozbudowanych rozwiązań z obszaru komunikacji wewnętrznej. Pozwoliło to firmie odkryć najważniejsze problemy z jakimi borykają się duże organizacje, oraz  zdobyć doświadczenie niezbędne do realizacji wizji nowoczesnego cyfrowego miejsca pracy.

Więcej informacji udziela Grzegorz Ciwoniuk (+48) 730 730 933, grzegorz.ciwoniuk@elastic365.com

Over 5 years of experience in software development in Microsoft technologies, UX and project management. Responsible for designing, implementing and maintaining intranet environments for the biggest companies in Poland.