elastic blog

Categories


elastic blog

Elastic Cloud Solutions Startupem Roku

Główna nagroda w konkursie "Orły Innowacji - Startup"

Marta RogalewskaMarta Rogalewska

Kapituła konkursu „Orzeł Innowacji – Startup” przyznał Elastic Cloud Solutions tytuł Startupu Roku. Produkt Białostockiej firmy został doceniony jako nowatorskie przedsięwzięcie, mające szansę aspirować do grona międzynarodowych „jednorożców”.

Uwagę kapituły konkursu organizowanego przez “Rzeczpospolitą” przykuł fakt, że produkt Elastic Cloud Solution jest już zweryfikowany przez rynek. Cyfrowe biuro Elastic Workplace ma ponad 150 000 użytkowników w 40 krajach, a zapotrzebowanie na usługi startupu dynamicznie rośnie. Perspektywy rozwoju podlaskiego zespołu zapowiadają się obiecująco: nie tylko stworzyli wysokiej jakości skalowalny produkt, ale udało im się w krótkim czasie uzyskać płynność finansową i przykuć uwagę potencjalnych klientów.

"Elastic Workplace jest atrakcyjną alternatywą dla ociężałych, trudnych we wdrożeniu rozwiązań intranetowych. Firmy rozumieją, że zapewnienie pracownikom skutecznych i przyjaznych narzędzi do komunikacji, team buildingu, czy wymiany wiedzy w organizacji jest dziś niezbędne. Nasze narzędzie zdecydowanie poprawia komfort i wydajność pracy – i w tym kryje się nasz klucz do sukcesu."
— mówi Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions.

Wielokrotni laureaci

To nie pierwsza ważna nagroda na koncie istniejącej od 2 lat firmy. Elastic Cloud Solutions jest między innymi laureatem rankingu Innowacji 2017, finalistą CEE Released na warszawskiej GPW, zwycięzcą konkursu TOP-Startup Polski Wschodniej, a Nielsen Norman Group, lider w zakresie badań nad użytecznością produktów cyfrowych, wyróżnił ich produkt jako jedno z 10 najlepszych wdrożeń intranetu na świecie.

Potencjał rynkowy i jakość rozwiązań Elastic Cloud Solutions zostały zauważone przez Microsoft, z którym młody startup ściśle współpracuje i posiada prestiżowy status „Managed Partner ISV”.

Polski potencjał

Polska słynie z uzdolnionych programistów, którzy często zatrudniani są do realizacji zagranicznych wdrożeń. Elastic Cloud Solutions wierzy jednak, że kluczem do rozwoju perspektywicznego i skalowalnego biznesu jest budowa własnych produktów, które mogą śmiało konkurować z tymi tworzonymi w Dolinie Krzemowej.

_____

O Elastic Cloud Solutions

Elastic Cloud Solutions dostarcza zestaw gotowych rozwiązań z obszaru Digital Workplace, które usprawniają komunikację, zarządzanie wiedzą i produktywność w firmach, dzięki zastosowaniu technologii mobilnych, IoT oraz sztucznej inteligencji. Z aplikacji Elastic Cloud Solutions korzysta już ponad 150 000 użytkowników na całym świecie.

Zespół Elastic Cloud Solutions przez ostatnich kilka lat pracował dla największych organizacji w Polsce i na świecie, pomagając im przy tworzeniu rozbudowanych rozwiązań z obszaru komunikacji wewnętrznej. Pozwoliło to firmie odkryć najważniejsze problemy z jakimi borykają się duże organizacje, oraz  zdobyć doświadczenie niezbędne do realizacji wizji nowoczesnego cyfrowego miejsca pracy.

Więcej informacji udziela Marta Rogalewska (+48) 601 321 443, marta.rogalewska@elastic365.com