elastic blog

Categories


elastic blog

Elastic Cloud Solutions gości w Pałacu Prezydenckim!

Grzegorz CiwoniukGrzegorz Ciwoniuk

8 maja wzięliśmy udział w spotkaniu “Startupy w Pałacu – Kooperacja”. Było to niezwykłe wydarzenie z udziałem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz członków zarządów i ekspertów ds. innowacji z ponad 30 korporacji i spółek skarbu państwa. Spotkanie miało na celu wsparcie rozwoju najbardziej innowacyjnych, młodych polskich firm, poprzez umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi. W spotkaniu wzięliśmy udział na zaproszenie Startberry, akceleratora MIT EF oraz inkubatora PGNiG InnVento. 

Było to już czwarte spotkanie z cyklu „Startupy w Pałacu”. Startupy w Pałacu to wspólny projekt Kancelarii Prezydenta RP i Fundacji Startup Poland, którego celem jest wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu. W tym roku zaproszonych zostało 65 startupów, reprezentujących m.in. takie branże, jak: biotechnologia, technologie konsumenckie i IoT, cyberbezpieczeństwo, fintech czy technologie dla przemysłu.

"Zaproszenie do udziału w spotkaniu było wyróżnieniem i nagrodą za naszą pracę. Motywuje nas też do dalszego rozwoju i doskonalenia naszego innowacyjnego produktu. Jest także potwierdzeniem, że idziemy we właściwym kierunku."
— podsumowuje Łukasz Skołodowski, Prezes Elastic Cloud Solutions

Prezydent złożył na spotkaniu kilka ważnych, z punktu widzenia rozwoju młodych, innowacyjnych firm, deklaracji. Wskazywał, że władza państwowa przede wszystkim powinna stwarzać jak najlepsze regulacje, dawać ułatwienia, stwarzać dobry system podatkowy taki, który z jednej strony pozwoli uczestniczyć w rozwoju państwa, ale z drugiej strony także umożliwi rozwój.

"Zadaniem władz jest budowanie dobrego klimatu dla postępu w dziedzinie rozwoju gospodarczego, pokazywanie zainteresowania przedsiębiorcom, budowanie przyjaznego klimatu wokół prowadzonej działalności, także tej najmniejszej"
— podkreślał Prezydent Andrzej Duda

Prezydent przekonywał, że dotychczasowe spotkania przyniosły konkretne wyniki, co najmniej w kilku przypadkach doszło do wdrożenia pomysłów startupów. Przypomniał też o inicjatywie przyznawania startupom specjalnych paszportów uprawniających do udziału w jednej zagranicznej misji gospodarczej głowy państwa.

" Wykorzystanie wielkiego potencjału, jaki tkwi w polskim przedsiębiorcach i stworzenie dla nich odpowiednich możliwości rozwoju w kraju to ważne zadanie, jakie stoi dzisiaj przed nami"
— uważa Prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas spotkania na scenie zaprezentowało się 5 polskich firm , z czego dwie to nasi partnerzy, tj. PGNiG i PKO BP. Opowiedzieli oni o swoich doświadczeniach i oczekiwaniach w związku ze współpracą ze startupami.

Z naszego punktu widzenia współpraca z korporacjami i spółkami skarbu państwa ma duże znaczenie. Naszym pierwszym klientem była PKP Energetyka SA, która choć jest już spółką prywatną – wywodzi się z kapitału państwowego. To wdrożenie okazało się na tyle innowacyjne i doskonale zaprojektowane, że zdobyło prestiżową nagrodę Nielsen Norman Design Award 2018.

Intranet wdrożony w PKP Energetyka został uznany za jeden z 10 najlepszych na świecie – piszemy o tym szczegółowo na naszym blogu.

Dziękujemy za zaproszenie!

Over 5 years of experience in software development in Microsoft technologies, UX and project management. Responsible for designing, implementing and maintaining intranet environments for the biggest companies in Poland.