elastic blog

Categories


Marcin Laskowski i Małgorzata Olszewska poprowadzą komunikację nowego produktu w Elastic Cloud Solutions

Marcin LaskowskiMarcin Laskowski

Wraz ze światową premierą workai, nowej platformy digital employee experience, stworzonej przez Elastic Cloud Solutions oraz wejściem produktu na nowe, międzynarodowe rynki, firma powiększa zespół marketingowy. Dwoje doświadczonych specjalistów, Marcin Laskowski oraz Małgorzata Olszewska, wzmocniło team marketingowy i poprowadzi komunikację nowej marki.

English version available

Marcin Laskowski ma ponad 16 lat doświadczenia w obszarze marketingu i wdrażaniu kanałów sprzedaży B2B i B2C. Małgorzata Olszewska od niemal 10 lat prowadzi projekty z zakresu komunikacji, marketingu oraz rozwoju biznesu. Doświadczenie zdobywała w Polsce, Niemczech i krajach skandynawskich.

Technologia, analityka i… umiejętność słuchania 

Marcin Laskowski od 2015 roku opracowuje strategie i kampanie promocyjne produktów i usług. Fascynuje go internet i szanse jakie dają nowe technologie: Internet Rzeczy (IoT), Sztuczna Inteligencja (AI) i Uczenie Maszynowe (ML) dla rozwoju i optymalizacji działań. Uczyniło go to wszechstronnym project managerem projektów związanych z platformami e-commerce, analityką danych sprzedażowych, usprawnianiem procesów i zwiększaniem opłacalności działalności. Zespół marketingowy nowej platformy SaaS zyskał zatem nie tylko silne wsparcie komunikacji, ale także wartościowy wkład w rozwój modeli sprzedaży i analitykę danych biznesowych.

Jako twórca opracowań audiodeskrypcji, autor szkoleń z zakresu udostępniania kultury osobom z niepełnosprawnościami pracował dla ośrodków kultury i fundacji z całej Polski, między innymi Gdynia Film Festival, Gdyńska Szkoła Filmowa, Festiwal Kultury i Sztuki Osób Niewidomych w Płocku oraz Teatr Stary w Lublinie.

Wolny czas wypełnia tworząc muzykę oraz zgłębiając tajniki post produkcji dźwięku w filmie. Ta dodatkowa działalność pozwoliła mu docenić wagę „gry zespołowej” i znaczenie najmniejszych fragmentów w całości.

Doświadczenie daje przewagę

Elastic Cloud Solutions jest zespołem kładącym duży nacisk na doświadczonych specjalistów wzbogacających kapitał firmy o nową wiedzę, umiejętności i sposób postrzegania internetowego biznesu. To jedna z recept na budowę konkurencyjnej przewagi. To kluczowe w firmie, której produkty wyznaczają nowe standardy cyfrowej transformacji.

"Umiejętności analityczne i komunikacyjne Marcina są szczególnie cenne w naszym zespole. Promując usługę SaaS skierowaną do biznesu potrzebujemy specjalistów z połączonym doświadczeniem marketingowym i produktowym. Rozumiejących realia świata nowych technologii, potrafiących przemówić do korporacyjnych odbiorców i gotowych na realizację globalnych wyzwań."
— says Marta Rogalewska, Head of Marketing Elastic Cloud Solutions.

Projekty na międzynarodową skalę

W czasie ostatniej dekady Małgorzata Olszewska budowała strategie rozwoju marek oraz kultury organizacyjnej, współtworzyła raporty branżowe, organizowała wydarzenia i szkolenia, aranżowała kampanie social media i media relations oraz koordynowała prace międzynarodowych zespołów marketingowych oraz procesy rozwoju biznesu. Do jej portfolio innowacyjnych projektów co-brandingowych należą „Zdrowie i produktywność w zrównoważonych budynkach”, „Nowe zdrowe biuro” czy „Biznes dla Klimatu”.

Od fizycznych do cyfrowych miejsc pracy

W BuroHappold Engineering od 2014 roku promowała zrównoważone „fizyczne” miejsca pracy. W Elastic Cloud Solutions z kolei będzie odpowiedzialna za marketing cyfrowych miejsc pracy (digital workplace), które usprawniają komunikację wewnętrzną, zarządzanie wiedzą i zaangażowanie pracowników w firmach, dzięki zastosowaniu technologii mobilnych, IoT oraz sztucznej inteligencji.
Małgorzata wierzy w biznes human to human. Bardzo zaangażowana w rozwój osobisty, zafascynowana systemem MBTI i jego zastosowaniem w rozwoju relacji zawodowych i osobistych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz kursów z zakresu marketingu internetowego na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign oraz na Uniwersytecie Pensylwanii. Prywatnie lubi uczyć się języków obcych oraz podróżować po świecie, szczególnie Ameryce Południowej, gdzie pracowała jako wolontariuszka.

"Ekspozycja Małgorzaty na różne rynki zagraniczne dała jej solidne zrozumienie innych kultur i jest to doświadczenie, które doskonale wpisuje się w strategię ekspansji zagranicznej Elastic Cloud Solutions."
— mówi Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions

Strategia rozwoju

Firma wprowadza na rynek nowy, innowacyjny produkt o nazwie workai. To platforma Digital Employee Experience nowej generacji, bazująca na mobilnych technologiach i sztucznej inteligencji. Po dwóch latach doskonalenia swojego flagowego produktu, Elastic Workplace, firma wykorzystała wszystko co w nim najlepsze: uznany w branży UX-design, informacje zwrotne od klientów i ponad 200 tys. użytkowników z całego świata oraz najlepszy potencjał SharePoint & O365. Dodatkowo wyposażyła go w większą moc AI, bardziej użyteczne aplikacje oraz łatwiejszy w użyciu interfejs. Oficjalna premiera workai będzie miała miejsce 1 sierpnia 2019r. Już wiosną firma rozpoczęła intensywną promocję produktu na nowych rynkach. Do końca roku będzie obecna w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, a od 2020 roku rozpoczyna ekspansję w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

"Marcin i Małgorzata dołączają do naszego zespołu w bardzo ciekawym momencie. Ekspansja zagraniczna stawia przed nami wiele wyzwań. Jesteśmy pewni, że wspólnie z nowo pozyskanymi talentami osiągniemy założone cele, rozwiniemy naszą ofertę, zwiększymy zasięg i wyznaczymy trendy w rozwiązaniach digital employee experience na całym świecie"
— mówi Grzegorz Ciwoniuk, CTO Elastic CLoud Solutions

Więcej informacji o produkcie: www.workai.com

_____

O Elastic Cloud Solutions

Elastic Cloud Solutions to szybko rozwijający się start-up, który pomaga organizacjom odnieść sukces w procesie transformacji cyfrowej oferując platformę Digital Employee Experience nowej generacji o nazwie workai. Jej głównym celem jest usprawnienie komunikacji wewnętrznej, zarządzania wiedzą i zaangażowania pracowników przy pomocy technologii mobilnych, Internetu Rzeczy (LoT) i sztucznej inteligencji. Produkt dostarczany przez Elastic Cloud Solutions, jako 1 z dziesięciu najlepszych intranetów na świecie, otrzymał od Nielsen Norman Group prestiżowa nagrodę „Best Intranet Design” za wyjątkowy i zorientowany na użytkownika design.

Więcej informacji o firmie i produktach udziela Marta Rogalewska (+48) 601 321 443, marta.rogalewska@elastic365.com